top of page
download.jpeg

APRIL 24-27 BOXING SCHEDULE

Weekly Boxing Schedule : Our Story

April 24: Sydney, Australia

Nikita Tszyu vs. Danilo Creati, 10 rounds, junior middleweights

Jerome Pampellone vs. Malik Zinad, 12 rounds, IBF light heavyweight eliminator

Clara Lescurat vs. Linn Sandstrom, 10 rounds, for the WBA women’s junior bantamweight title

Mario Tapia vs. Keiber Gonzalez, 10 rounds, middleweights

Benjamin Hussain vs. Mason Smith, 10 rounds, junior middleweights

Jasmine Parr vs. Sarah Watt, 6 rounds, female junior bantamweights

Charlie Kazzi vs. Taunga Kairenga, 5 rounds, lightweights

Shanell Dargan vs. Christine Gillespie, 6 rounds, female junior featherweights bantamweight title

April 24: Plant City, Fla. (ProBox TV)

Marques Valle vs. Damian Sosa, 10 rounds, junior middleweights

Ramon Cardenas vs. Jesus Ramirez Rubio, 10 rounds, junior featherweights

Ronny Rios vs. Nicolas Polanco, 10 rounds, featherweights

Max Ornelas vs. Alexander Mejia, 6 rounds, junior featherweights

Joshua Greer Jr. vs. Jerson Ortiz, 6 rounds, junior featherweights

Fernely Felix Jr. vs. TBA, 8 rounds, heavyweights

April 26: Orlando, Fla. (DAZN)

Yoenis Tellez vs. Joseph Jackson, 10 rounds, junior middleweights

Benigno Aguilar vs. Alexander Rios, rematch, 8 rounds, lightweights

Dainier Pero vs. Jose Tamez, 6 rounds, heavyweights

Jan Paul Rivera vs. David Perez, 6 rounds, featherweights

David Garcia vs. Henry Richard, 6 rounds, heavyweights

Xavier Bocanegra vs. Carlos Andre Dos Santos Rocha, 4 rounds, featherweights

Natalie Dove vs. Alyssia Lopez, 4 rounds, female flyweights

Ariel Perez vs. Stephen Motley, 4 rounds, light heavyweights

DeMichael Harris vs. Blas Ezequiel Caro, 6 rounds, junior lightweights

April 27: Toronto

Maria Guadalupe Bautista vs. Sara Haghighat Joo, 10 rounds, for the WBA women’s junior flyweight title

Josh Wagner vs. Geronimo Manuel Vazquez, 10 rounds, welterweights

April 27: Philadelphia (BLK Prime PPV)

Andrew Tabiti vs. Junior Wright, 10 rounds, heavyweights

Nikita Ababiy vs. Cleotis Pendarvis, 8 rounds, middleweights

Jesse Hart vs. Daniel Aduku, 8 rounds, light heavyweights

Muhsin Cason vs. DeShon Webster, 6 rounds, cruiserweights

Dylan Price vs. Ernesto Sebastian Franzolini, 8 rounds, bantamweights

Joey Dawejko vs. Walter Burns, 8 rounds, heavyweights

Hank Lundy vs. Juan De La Cruz, 6 rounds, junior welterweights

Tariq Green vs. Rancy Slanger, 4 rounds, middleweights

Seifullah Jihad Wise vs. Aaron Newsome, 4 rounds, junior middleweights

Shamsuddeen Justice vs. Kelvin Diaz, 4 rounds, junior welterweights

Frankie Lynn vs. Tyler Zwicharowski, 4 rounds, welterweights

Richard Johnson vs. Deron Eillis, 4 rounds, junior middleweights

April 27: Liverpool, England (DAZN)

Peter McGrail vs. Marc Leach, 10 rounds, junior featherweights

Beatriz Ferreira vs. Yanina del Carmen Lescano, 10 rounds, for the vacant IBF women’s lightweight title

Pat McCormack vs. Williams Andres Herrera, 10 rounds, welterweights

Junaid Bostan vs. Jack Martin, 10 rounds, junior middleweights

Maisey Rose Courtney vs. Giuseppina Di Stefano, 8 rounds, female junior bantamweights

Joe McGrail vs. Ryan Walker, 8 rounds, featherweights

Frankie Stringer vs. TBA, 6 rounds, lightweights

Hamza Uddin vs. Santiago San Eusebio, 4 rounds, flyweights

Ste Clarke vs. TBA, 4 rounds, middleweights

April 27: Fresno, Calif. (DAZN)

Jose Ramirez vs. Rances Barthelemy, 12 rounds, junior welerweights

Vergil Ortiz Jr. vs. Thomas Dulorme, 10 rounds, junior middleweights

Oscar Duarte vs. Joseph Diaz Jr., 10 rounds, junior welterweights

Marlen Esparza vs. Gabriela Alaniz, rematch, 10 rounds, for the WBC/WBO/WBA women’s flyweight titles

Raul Curiel vs. Jorge Marron Jr., 10 rounds, welterweights

Jennah Creason vs. TBA, 4 rounds, female welterweights

Brian Lua vs. TBA, 6 rounds, lightweights

Figo Gonzalez vs. TBA, 4 rounds, junior bantamweights

Weekly Boxing Schedule : Schedule
bottom of page